Відбулося свято Колодія-Масляни - «Бабський тиждень»

Опубликовано: 28 Февраль 2017

«Бабський тиждень»

26 лютого 2017 року, на головній площі міста Волноваха, за підтримки Волноваської міської ради, відбулося свято Колодія-Масляни - «Бабський тиждень».

Стародавні ще часи Колодія гуляли.

Та на жаль як це було ми позабували.

І обряди, і пісні вже не пам`ятаємо.

Замість Масляної ми Зиму проводжаємо.

Але вже настав наш час

І ми порішили

Відродити Колодія

На нашій Батьківщіні.

Народне гуляння було насичене народними традиціями та іграми.  Цілий рік, жінки, чекали цього часу, адже не дарма він зветься «Бабським тижднем». В ці довгоочікувані дні жінки тримали за собою право бути головними і в родині й взагалі. А чоловіки неодмінно підкорялися їх волі, наказам, та й що там казати, всім їхнім забаганкам!

Щирі посмішки, дитячий сміх  лунали звідусіль. Святкового настрою додавали вокальні колективи та народний театр малих форм «Радуга» Волноваського творчого центру молоді. Все свято біло побудовано на ігровій програмі.  Як завжди не обійшлось без подарунків, які неодружені хлопці та дівчата «тяжкою працею» заробляли. Не обійшли увагою й наймолодших мешканців – до початку свята діточок катали на санчатах та пригощали млинцями. 

Кульмінацією свята стала давня традиція закликання весни - спалення Кострубатого діда. Усі бажаючі писали на папері усі негаразди, які турбували, кидали папір у торбину опудала. Коли згорить опудало - згорять усі негаразди. Під запальну пісню мешканці та гості міста дружнім хороводом проводили зиму та зустрічали довгоочікувану весну.